• Nowe miejsce.
    Cisza i spokój.


    20 MINUT OD KRAKOWA

Myślenice bliżej niż myślisz- słoneczne mieszkanie na zielonym zboczu

Osiedle Słoneczne to kompleks budynków mieszkalnych umiejscowiony w wyjątkowej lokalizacji – na zboczu Góry Plebańskiej, która jest częścią Beskidu Makowskiego. Urozmaicona rzeźba terenu, doliny, wzgórza, tworzą bogaty, zróżnicowany krajobraz. Poniżej przepływa rzeka Raba, wokół której skupiają się ośrodki turystyczne. Położenie Osiedla Słonecznego jest wyjątkowe nie tylko ze względu na bliskość natury i atrakcji sportowych, jest to także miejsce bezpieczne, wygodne, ciche i doskonale skomunikowane z pobliskim Krakowem.

Mieszkańcy Myślenic doceniają walory Górki Plebańskiej. W bezpośrednim pobliżu osiedla rozwija się społeczna inicjatywa — miejski Eko Park, dzięki której powstaje kwietna łąka, ule i ogrody uprawne. Dzięki temu również osoby zamieszkujące wielokondygnacyjne budynki będą mogły cieszyć się z obcowania z naturą i uprawiać grządki z kwiatami i warzywami. Zielony teren to doskonałe miejsce do integracji lokalnej społeczności, w której można nie tylko uprawiać ogród, ale również rozpalić ognisko czy odpocząć nad stawem.

Natura i przestrzeńIkony Osiedle 11 - Miejsce

Osiedle położone jest na Górce Plebańskiej, w paśmie wzgórz Beskidu Makowskiego w woj. Małopolskim. Spokój odnajdą tutaj miłośnicy leśnych wędrówek, grzybiarze czy rowerzyści. Od zgiełku miasta można również odpocząć nad czystą rzeką Rabą.

35 kilometrów od stolicy MałopolskiIkony Osiedle 12 - Miejsce

Osiedle mieszkaniowe usytuowane na os. Tysiąclecia w Myślenicach znajduje się w niewielkiej odległości od Krakowa. Myślenice i Kraków dzieli bowiem zaledwie 35 km. Łatwy, bezpośredni dojazd pozwala szybko się przemieszczać.

ikona rower - MiejsceSpokojna okolica

Osiedle Słoneczne to zaciszne miejsce usytuowane u podnóża Góry Plebańskiej, dzięki czemu charakteryzuje się bardzo niskim natężeniem ruchu drogowego. W pobliżu osiedla przebiegają liczne malownicze trasy rowerowe i spacerowe – idealne dla wszelkiej aktywności, zarówno w okresie letnim, jak i zimowym.

Ikony Osiedle 13 - MiejsceDogodna komunikacja

Liczne połączenia komunikacji miejskiej i prywatnej umożliwiają szybki i niedrogi dojazd z Myślenic do innych miast, również bez konieczności przemieszczania się własnym samochodem.

Jedynie 20 minut od Krakowa.

Krótka chwila czyni dużą różnicę.

Dzięki dogodnej lokalizacji Osiedle Słoneczne dzieli od Krakowa jedynie 20 minut podróży samochodem – to o wiele mniej niż przeciętny Krakowianin spędza na staniu w korkach w centrum miasta. Kupno podmiejskiego mieszkania może budzić wiele wątpliwości: duża odległość od ośrodków miejskiego życia, kultury, sklepów, biurowców, jednak 20 minut w drodze do Osiedla Słonecznego to ogromna różnica: świeże powietrze, piękne widoki, inna atmosfera.

Ulica Solidarności to dobry adres.

Mieszkańcy Osiedla Słonecznego mogą korzystać ze wszystkich udogodnień związanych z życiem poza miastem, bez rezygnowania z zalet Krakowa, z którym Myślenice są znakomicie skomunikowane. Przejazd do Krakowa często zajmuje mniej niż przebijanie się przez codzienne korki w centrum miasta – przemieszczanie się między Myślenicami a Krakowem to tylko dwadzieścia minut jazdy samochodem lub autobusem. Infrastruktura usługowo-handlowa Myślenic jest w stanie spełniać wszystkie potrzeby jej mieszkańców – w obrębie miasta znajdują się bowiem sklepy, galerie handlowe, restauracje, banki, kino oraz punkty usługowe, dzięki którym mieszkańcy Osiedla Słonecznego oszczędzą czas, nie musząc jechać do większego miasta.

Gmina Myślenice zadbała o dostępność komunikacyjną nowego budownictwa. We wrześniu 2020 roku oddano do użytku ostatni odcinek ulicy Solidarności, który pozwolił skomunikować osiedle z innymi częściami miasta. Droga pełni funkcję obwodnicy osiedla i odciąża ul. Pardyaka, dzięki czemu dojazd do nowych mieszkań w Myślenicach jest jeszcze wygodniejszy. Wzdłuż drogi wykonano chodnik i ścieżkę rowerową. Przy ulicy umiejscowiono elektroniczne tablice, które informują kierowców o prędkości, z jaką się poruszają, co wpłynie na zwiększenie świadomości kierowców, a co za tym idzie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców osiedla.

Spokojna okolica z pięknym widokiem

Celem dewelopera Raba Dyczkowski było takie umiejscowienie budynków mieszkaniowych, aby znalazły się one w spokojnej okolicy, ale też możliwie blisko najważniejszych punktów miasta. Słoneczne osiedle jest takim miejscem — stanowi doskonały kompromis pomiędzy zaciszną lokalizacją a bliskością punktów użyteczności publicznej i lokali usługowych. W niewielkiej odległości od naszych wielorodzinnych budynków znajduje się kościół pw. Św. Brata Alberta oraz pw. Św. Jakuba, kryty basen, oddział ZUS i szkoła podstawowa.

Miejsce2 - Miejsce

Historia miasta — nowoczesne miasteczko o długiej tradycji

Nazwa miasta pochodzi najprawdopodobniej od słowiańskiego imienia „Myślimir”, które dziś rozumieć można jako „rozjemca” lub „ten, który przynosi pokój”. Od czasów średniowiecza u zboczy Góry Plebańskiej, gdzie usytuowane jest Osiedle Słoneczne, znajdowała się osada z przynależącą do niej pogańską świątynią, na której fundamentach wzniesiono na początkach pierwszego tysiąclecia kościół. Nieopodal, po drugiej stronie doliny Raby, znajdowała się ufortyfikowana twierdza służąca za komorę celną, gdzie pobierano opłaty i udzielano schronienia kupcom przemierzającym gościniec między Polską a Węgrami. Pozostałości po twierdzy – jej fundamenty oraz studnię – oglądać można do dziś, a przedmioty, które w jej rejonie znaleźli archeolodzy, wystawione są w myślenickim muzeum, znanym jako Dom Grecki.

Miasto często odwiedzane było przez władców Polski: Kazimierza Wielkiego, Władysława Jagiełłę i Królową Jadwigę. Kroniki wzmiankują o tym, że swego czasu zatrzymał się tu król Danii Eryk VIII oraz niemiecki cesarz Zygmunt Luksemburczyk wraz ze swym orszakiem. To tu powstała trzecia księga „Żywota człowieka poczciwego” Mikołaja Reja i tu wychowywał się poeta i dramaturg Jan Sztaudynger, który opisał Myślenice z przełomu wieków XIX i XX w swej biografii zatytułowanej „Szczęście z datą wczorajszą”.

zdjecia 2 - Miejsce

Zostańmy w kontakcie.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z aktualnościami dotyczącymi inwestycji pozostaw poniżej swój adres e-mail.