• Nowe miejsce.
    Cisza i spokój.


    20 MINUT OD KRAKOWA

Myślenice bliżej niż myślisz.

Słoneczne mieszkanie na zielonym zboczu

Osiedle Słoneczne to kompleks budynków mieszkalnych umiejscowiony w wyjątkowej lokalizacji – na zboczu Góry Plebańskiej, która jest częścią Beskidu Makowskiego. Urozmaicona rzeźba terenu, doliny, wzgórza, tworzą bogaty, zróżnicowany krajobraz. Poniżej przepływa rzeka Raba, wokół której skupiają się ośrodki turystyczne. Położenie Osiedla Słonecznego jest wyjątkowe nie tylko ze względu na bliskość natury i atrakcji sportowych, jest to także miejsce bezpieczne, wygodne, ciche i doskonale skomunikowane z pobliskim Krakowem.

Bliżej naturyIkony Osiedle 11 - Miejsce

Osiedle Słoneczne położone jest na zboczu Góry Plebańskiej, skąd roztacza się widok na sielski krajobraz Myślenic. Wzgórza Beskidu Makowskiego, gęste, pełne malowniczych ścieżek lasy, czysta rzeka Raba – to wymarzone otoczenie dla wszystkich, których męczy miejski zgiełk i zanieczyszczenie środowiska.

20 minut od KrakowaIkony Osiedle 12 - Miejsce

Kraków, stolica województwa, ośrodek turystyczny, kulturalny i miejsce zatrudnienia większości mieszkańców małopolski, znajduje się w niewielkiej odległości od Osiedla Słonecznego i centrum Myślenic. Łatwy, bezpośredni dojazd oraz sprawia, że przemieszczanie się na drodze Kraków – Myślenice jest szybkie i przyjemne.

ikona rower - MiejsceSpokojna okolica

Osiedle Słoneczne to zaciszne miejsce usytuowane u podnóża Góry Plebańskiej, dzięki czemu charakteryzuje się bardzo niskim natężeniem ruchu drogowego. W pobliżu osiedla przebiegają liczne malownicze trasy rowerowe i spacerowe – idealne dla wszelkiej aktywności, zarówno w okresie letnim, jak i zimowym.

Ikony Osiedle 13 - MiejsceDogodne połączenia

Liczne trasy komunikacji miejskiej i prywatnych przewoźników sprawiają, że poruszanie się między Myślenicami a innymi miastami jest bardzo proste, niedrogie i szybkie.

Jedynie 20 minut od Krakowa.

Krótka chwila czyni dużą różnicę.

Dzięki dogodnej lokalizacji Osiedle Słoneczne dzieli od Krakowa jedynie 20 minut podróży samochodem – to o wiele mniej niż przeciętny Krakowianin spędza na staniu w korkach w centrum miasta. Kupno podmiejskiego mieszkania może budzić wiele wątpliwości: duża odległość od ośrodków miejskiego życia, kultury, sklepów, biurowców, jednak 20 minut w drodze do Osiedla Słonecznego to ogromna różnica: świeże powietrze, piękne widoki, inna atmosfera.

Ulica Solidarności to dobry adres.

Spokojna okolica z pięknym widokiem.

Mieszkańcy Osiedla Słonecznego korzystać mogą ze wszystkich udogodnień związanych z życiem poza miastem, bez rezygnowania z zalet Krakowa, z którym Myślenice są znakomicie skomunikowane. Przejazd do Krakowa często zajmuje mniej niż przebijanie się przez codzienne korki w centrum miasta – przemieszczanie się między Myślenicami a Krakowem to tylko piętnaście minut jazdy samochodem lub autobusem. Infrastruktura usługowo-handlowa Myślenic jest w stanie spełniać wszystkie potrzeby jej mieszkańców – w obrębie miasta znajdują się bowiem sklepy, galerie handlowe, restauracje, banki, kino oraz punkty usługowe, dzięki którym mieszkańcy Osiedla Słonecznego oszczędzą czas nie musząc jechać do Krakowa.

Miejsce2 - Miejsce

Hisotria miasta.

Nowoczesne miasteczko o długiej tradycji.

Nazwa miasta pochodzi najprawdopodobniej od słowiańskiego imienia „Myślimir”, które dziś rozumieć można jako „Rozjemca” lub „Ten, który przynosi pokój”. Od czasów Średniowiecza u zboczy Góry Plebańskiej, gdzie usytuowane jest Osiedle Słoneczne, znajdowała się osada z przynależącą do niej pogańską świątynią, na fundamentach której wzniesiono na początkach pierwszego tysiąclecia kościół. Nieopodal, po drugiej stronie doliny Raby, znajdowała się ufortyfikowana twierdza służąca za komorę celną, pobierającą opłaty i chroniącą kupców przemierzających gościniec między Polską a Węgrami. Pozostałości po twierdzy – jej fundamenty oraz studnię – oglądać można do dziś, a przedmioty, które w jej rejonie znaleźli archeolodzy, wystawione są w myślenickim muzeum, znanym jako Dom Grecki. Miasto często odwiedzane było przez władców Polski, Kazimierza Wielkiego, Władysława Jagiełłę i Królową Jadwigę, kroniki wzmiankują o tym, że swego czasu zatrzymał się tu król Danii, Eryk VIII oraz niemiecki cesarz Zygmunt Luksemburczyk wraz ze swym orszakiem. To tu powstała trzecia księga „Żywota człowieka poczciwego” Mikołaja Reja i tu wychowywał się poeta i dramaturg Jan Sztaudynger, który opisał Myślenice z przełomu wieków XIX i XX w swej biografii zatytułowanej „Szczęście z datą wczorajszą”.

zdjecia 2 - Miejsce

Zostańmy w kontakcie.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z aktualnościami dotyczącymi inwestycji pozostaw poniżej swój adres e-mail.