Czy Karta Dużej Rodziny uprawnia do zniżki na mieszkanie?

rodzina w mieszkaniu

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych benefitów, który przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci. Rodziny wielodzietne mogą skorzystać z takiego pakietu niezależnie od dochodu. Aby otrzymać wsparcie, wystarczy złożyć wiosek o przyznanie Karty we właściwym dla danego miejsca zamieszkania urzędzie gminy lub miasta. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mają możliwość tańszego korzystania z usług zarówno przedsiębiorców prywatnych, jak i instytucji publicznych. Jeśli jesteś posiadaczem takiej Karty, a dodatkowo planujesz zakup mieszkania, sprawdź, czy przysługują Ci zniżki.

Czy można liczyć na zniżkę na mieszkanie, będąc posiadaczem Karty Dużej Rodziny?

Osoby, które posiadają Kartę Dużej Rodziny, mogą korzystać ze zniżek w niektórych sklepach spożywczych, punktach gastronomicznych, placówkach oświatowych i medycznych oraz kinach, muzeach i galeriach. Ulgi przysługują im także w zakresie opłat za energię elektryczną czy telekomunikację. W pakiecie zniżek dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny znaleźć można także zniżki na kupno mieszkania. Przy spełnieniu określonych warunków na ulgi przy zakupie nieruchomości może liczyć każdy członek rodziny wielodzietnej. Dokładna lista przedsiębiorców i instytucji, które respektują zniżki dla rodzin wielodzietnych, dostępna jest na rządowej stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Ile wynosi zniżka na mieszkanie z Kartą Dużej Rodziny?

Wysokość udzielanych na mieszkania zniżek nie jest narzucana odgórnie. To, ile będzie wynosiła, zależy od indywidualnych preferencji np. dewelopera, który zdecydował się zostać partnerem Karty Dużej Rodziny. Każdy przedsiębiorca, który zgłosi się do programu, indywidualnie ustala wysokość rabatów na swoje usługi. Jego decyzja w każdym przypadku wymaga jednak akceptacji Departamentu Rodziny MRPIPS. Przykładowo w przypadku mieszkań na sprzedaż w Myślenicach posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą skorzystać z 5% zniżki na zakup mieszkania o powierzchni powyżej 70 m2. Rabaty obejmują rodziny wielodzietne, które są zainteresowane inwestycjami mieszkaniowymi m.in. na Osiedlu Słonecznym.