Dlaczego warto zainwestować w garaż podziemny?

garaż podziemny

Miejsca w garażu podziemnym są planowane w każdym, nowoczesnym budynku mieszkalnym. Część inwestorów zastanawia się jednak, czy zakup takiego miejsca jest dobrym wyborem zwłaszcza, jeśli w chwili obecnej nie mają własnego samochodu. Jakie czynniki przemawiają jednak za zakupem miejsca w garażu podziemnym?

Patrzenie w przyszłość

Coraz więcej osób rezygnuje z posiadania własnego samochodu. Przemawiają za tym względy ekonomiczne i ekologiczne, a także coraz lepsze połączenia z centrami wielkich miast.

Jednak nawet ci inwestorzy, którzy obecnie nie posiadają samochodu na własność powinni rozważyć zakup miejsca w garażu podziemnym. Wynika to przede wszystkim z tego, że nigdy nie wiadomo, czy nabycie samochodu nie będzie konieczne, choćby ze względu na zmianę pracy. Warto więc zabezpieczyć się na tę okoliczność i zainwestować w podziemne miejsce garażowe.

Część osób mogłaby mieć wątpliwości, czy będzie ono niezbędne, jeśli samochód można parkować na zewnątrz budynku. Oczywiście w większości sytuacji istnieje taka opcja. Warto jednak pamiętać, że garażowany samochód jest zdecydowanie bezpieczniejszy, a także w chwili odsprzedaży ma większą wartość. Jego podzespoły nie ulegają też tak szybkiej eksploatacji, czego dobrym przykładem jest akumulator, szczególnie podatny na uszkodzenia w skutek działania niskich temperatur.

Sposób na dodatkowy zysk

Pasywne źródło dochodu to opcja, o której marzy coraz więcej osób. Dobrym sposobem na dodatkową gotówkę na koncie jest zainwestowanie w garaż podziemny i wynajęcie go innym lokatorom. Pamiętajmy, że w wielu gospodarstwach domowych jest już nie tylko jeden, ale często dwa, a nawet trzy samochody.

Osoby posiadające większą liczbę aut nierzadko poszukują w budynkach mieszkalnych dodatkowych miejsc w garażach podziemnych i są skłonne wynająć je na dłuższy czas.

Jeśli więc sami nie będziemy korzystać z takiego miejsca w garażu podziemnym, można je wynająć i tym samym cieszyć się z dodatkowych, comiesięcznych wpływów na koncie.

Jak widać inwestycja w garaż podziemny to doskonały wybór, nawet dla osób niezmotoryzowanych. W naszej inwestycji na Osiedlu Słonecznym w Myślenicach wciąż mamy takie garaże do dyspozycji. Jeśli więc chcą Państwo zamieszkać na osiedlu blisko natury, a jednocześnie niedaleko Krakowa, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.