Myślenice – tu warto mieszkać!

mieszkanie

Zakup nieruchomości to poważna decyzja. Często zdarza się tak, że osoby, które kupują mieszkanie, robią to raz w życiu, a decyzja wiąże się z zaciągnięciem kredytu hipotecznego albo oszczędzaniem przez wiele lat. Właśnie dlatego dobrze, aby była przemyślana. Oprócz metrażu mieszkania, rozkładu i liczby pomieszczeń czy ceny, ważna jest też lokalizacja osiedla. Miasto czy wieś? Centrum czy obrzeża? To podstawowe pytania, przed którymi stają inwestorzy. W dzisiejszym wpisie udowodnimy, że Myślenice to idealne miejsce to zamieszkania.

Czy warto kupić podmiejskie mieszkanie? 

Wiele osób ma wątpliwości co do decyzji o kupnie podmiejskiego mieszkania. Z jednej strony takie nieruchomości zwykle są tańsze i bardziej atrakcyjne, a z drugiej wizja codziennych dojazdów do większego miasta sprawia, że niełatwo podjąć tę decyzję. Właśnie dlatego warto znaleźć taką lokalizację, w której znajdują się mieszkania na sprzedaż, z których można szybko i komfortowo dojeżdżać do konkretnego punktu.

Takim miejscem są niewątpliwie Myślenice. Miasto jest położone jedynie 20 minut od Krakowa. Dzięki temu osoby, które mają samochód, mogą bez problemu codziennie dojeżdżać do pracy. Warto wspomnieć, że większość Krakowian spędza każdego dnia więcej czasu w korkach. W razie potrzeby w mieście znajduje się też dogodna komunikacja miejska, dzięki której można szybko i niedrogo dojeżdżać z Myślenic do innych miejscowości bez konieczności zakupu własnego auta.

Za co mieszkańcy kochają Myślenice? 

Oprócz tańszych mieszkań i dogodnej komunikacji mieszkanie w Myślenicach ma również wiele innych zalet. Mowa tutaj przede wszystkim o świeżym powietrzu, o które trudno w dużych miastach. Wybór nieruchomości znajdującej się na terenach podmiejskich to także gwarancja spokoju – w Myślenicach jest niskie natężenie ruchu drogowego, a do tego mieszkańcom nie towarzyszą inne hałasy.

Ponadto można tam znaleźć wiele tras rowerowych i spacerowych, które pozwalają na uprawianie sportów na świeżym powietrzu zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Mieszkańcy doceniają to miasto również za to, że jest położone nad czystą rzeką Rabą, a do tego mieści się w paśmie wzgórz Beskidu Makowskiego, dzięki czemu widoki są przepiękne.